digitālā transformācija

Digitālā transformācija ir digitālā stratēģija, kuras nozīme pēdējos desmit gados ir pieaugusi. Arvien vairāk uzņēmumu atzīst digitālo transformāciju kā iespēju paplašināt savu klientu bāzi vai pat tikai saglabāt to. Tomēr digitālā transformācija ne vienmēr ir viegli sasniedzama. Šajā bloga ierakstā sniegsim jums padomus, kā izveidot veiksmīgu digitālo stratēģiju – neatkarīgi no jūsu uzņēmuma lieluma!

Nepieciešama palīdzība? Mēs varam izveidot digitālo stratēģiju!

Jau vairāk nekā 12 gadus strādāju pie digitālās transformācijas, un man ir bagāta pieredze. Šajā laikā esmu redzējis daudzus uzņēmumus, kas guvuši panākumus un cietuši neveiksmi digitālās transformācijas jomā. Rakstot kārtējo rakstu savā angļu valodas blogā, sapratu ka Latviešu valodā gandrīz vai vispār nav pieejama informācija par šo tēmu. Bet, no sākuma ir jānoskaidro kas ir digitālā transformācija.

Kas ir digitālā transformācija?

digitālā transformācija

Digitālo transformāciju var raksturot kā procesu, kura laikā uzņēmums no pašreizējā stāvokļa tiek pārveidots par digitālo. Tas var ietvert izmaiņas jūsu uzņēmuma darbībā, procesos vai pat struktūrā. Tas ir veids, kā nodrošināt, lai jūsu uzņēmums spētu konkurēt digitālajā laikmetā, kurā digitālās tehnoloģijas nepārtraukti mainās un attīstās.

Kāpēc jums ir nepieciešama digitālā stratēģija?

digitālā transformācija

Digitālā stratēģija ir svarīga, jo tā ļauj jums noteikt savus digitālos mērķus un uzdevumus. Tā arī palīdz izprast jūsu organizācijas digitālās iespējas un to, kā tās vislabāk izmantot. Turklāt digitālā stratēģija var palīdzēt jums iezīmēt savu digitālo ceļvedi, kas vadīs jūsu uzņēmumu ceļā uz digitālo transformāciju.

Nepieciešama palīdzība? Mēs varam izveidot digitālo stratēģiju!

Es vēlos iesākt digitālās transformācijas processu, ar ko sākt?

digitālā transformācija

Kad digitālā transformācija kļūst par vārdu, kas tiek bieži lietots, ir viegli aizrauties ar vēlmi nekavējoties sākt digitālo transformāciju. Tomēr digitālā transformācija nav kaut kas tāds, ko vajadzētu sākt tikai tāpēc, ka to vēlaties. Pirms izlemt, vai digitālā transformācija ir tas, kas jums nepieciešams, aprunājieties ar savu digitālo komandu un izstrādājiet digitālo stratēģiju.

Mērķi ir Jūsu prioritāte

Uzsākot digitālo transformāciju, ir svarīgi skaidri saprast savus mērķus. Ko vēlaties sasniegt ar digitālo transformāciju? Kādi ir jūsu mērķi? Kad esat labi sapratuši savus mērķus, varat sākt izstrādāt digitālo stratēģiju, kas palīdzēs tos sasniegt.

Jāizveido komanda

Ja jums nav digitālās komandas, ir laiks par to padomāt. Digitālās transformācijas process nav viegli īstenojams, un vecās digitālā mārketinga kampaņas kļūst novecojušas (to esmu novērojis arī Latvijā!). Ir digitālie eksperti, kas var palīdzēt jums noteikt digitālos mērķus un uzdevumus. Tad ir digitālā mārketinga speciālisti, kas var radīt digitālo saturu jūsu digitālajiem kanāliem. Jums ir vajadzīgi arī digitālie dizaineri, kas nodrošina, ka jūsu digitālie kanāli ir lietotājam draudzīgi.

Digitālās stratēģijas soļi

Tagad, kad esam sapratuši, kas ir jādara, lai izveidotu digitālo stratēģiju, ir pienācis laiks noskaidrot, kas īsti ir digitālā stratēģija. Digitālajā stratēģijā jāietver:

 • jūsu digitālie mērķi
 • jūsu digitālie mērķi
 • jūsu digitālās iespējas

Jūsu digitālās tranformācijas mērķi

digitālā transformācija

Pirms jūs varat sākt digitālo pārveidi, jums ir jādefinē, kādi ir jūsu digitālie mērķi un uzdevumi. Ko vēlaties sasniegt ar digitālo tehnoloģiju palīdzību? Kādas ir jūsu prioritātes? Kad esat tos definējis, varat izstrādāt konkrētas stratēģijas, lai tos sasniegtu.

Diemžēl lielākā daļa uzņēmumu ignorē nepieciešamību skaidri formulēt savus mērķus. Bez konkrēta mērķa ir grūti izveidot efektīvu digitālo stratēģiju. Tāpēc ir svarīgi veltīt laiku mērķu definēšanai un pārliecināties, ka visi ir vienisprātis.

Nepieciešama palīdzība? Mēs varam izveidot digitālo stratēģiju!

Šeit ir sniegti daži padomi digitālo mērķu izveidei:

 • Pārliecinieties, ka jūsu mērķi ir skaidri un kodolīgi
 • Pārliecinieties, ka jūsu mērķi ir izmērāmi
 • Pārliecinieties, ka jūsu mērķi ir sasniedzami
 • Pārliecinieties, ka jūsu mērķi ir saistīti ar jūsu uzņēmumu

Mērķu piemēri

Ir svarīgi atcerēties, ka digitālā transformācija nav tikai modes vārds. Tās ir reālas pārmaiņas mūsu uzņēmējdarbībā, un digitālā nākotne tikai turpinās attīstīties. Un digitālā transformācija netiek īstenota tikai vienā veidā: tā var būt produktu un pakalpojumu digitalizācija vai mūsu fiziskās un digitālās telpas digitālā uzlabošana.

Šeit ir daži digitālās transformācijas mērķu piemēri:

 • Klientu skaita palielināšana par 5%
 • Digitālo kanālu konversijas palielināšana par 10%
 • Digitālo ieņēmumu palielināšana par 25% (piem. iesākšana pārdot produktus internetā, vai piedāvāt pakalpojumus).
 • Izstrādāt digitālos pakalpojumus, kas ir vismaz par 15% ienesīgāki nekā uzņēmuma tradicionālie piedāvājumi.

Nepieciešama palīdzība? Mēs varam izveidot digitālo stratēģiju!

Šis raksts ir digitālās transformācijas piemērs, jo tas palīdz mūsu lasītājiem izprast digitālās transformācijas jēdzienu un to, kas viņiem jādara, lai to sasniegtu. Mēs arī sniedzam digitālās transformācijas pakalpojumus, tāpēc, rakstot šo rakstu, mēs varam piesaistīt potenciālos klientus, kuri meklē palīdzību digitālās transformācijas jomā. Neviens neliedz Jums darīt to pašu.

Novērtējiet savas organizācijas digitālās iespējas

digitālā transformācija

Kad zināt, ko vēlaties sasniegt, jums ir jāizvērtē savas organizācijas digitālās spējas – tas ir, tās spēja sasniegt jūsu digitālos mērķus. Tas palīdzēs jums noteikt jomas, kurās jums nepieciešams.

Vadītāju prasmes

Tas ir pamatots jautājums – digitālā transformācija nebūs veiksmīga, ja cilvēki, kas atrodas augstākā līmeņa vadībā, to nesaprot. Tomēr tas nenozīmē, ka ikvienam uzņēmuma darbiniekam ir jābūt digitālajam ekspertam. Dažas digitālā mārketinga kampaņas varat uzticēt aģentūrām, kas specializējas digitālajā mārketingā. Varat arī apmācīt savus darbiniekus, kā izmantot digitālos rīkus, piemēram, sociālos plašsaziņas līdzekļus un digitālā mārketinga platformas.

Vispārējas prasmes komandai

Lai gūtu panākumus, ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka jums ir nepieciešamās digitālās prasmes, lai īstenotu digitālās transformācijas stratēģiju. Daudzi uzņēmumi kļūdās, domādami, ka digitālā transformācija nozīmē tikai jaunākās un labākās tehnoloģijas. Lai gan tehnoloģijas ir svarīgas, tās nav vienīgais faktors, kas jāņem vērā. Jums ir vajadzīgi arī cilvēki ar pareizajām prasmēm, lai efektīvi izmantotu šīs tehnoloģijas.

Nepieciešama palīdzība? Mēs varam izveidot digitālo stratēģiju!

Biznesa procesu novertēšana

Tieši šajā jomā daudzi uzņēmumi saskaras ar grūtībām – tiem, iespējams, ir tehnoloģijas, bet nav cilvēku ar pareizajām prasmēm, lai tās izmantotu. Un, pat ja viņiem ir pareizie cilvēki, tiem var nebūt pareizo procesu, kas tos atbalstītu. Tāpēc ir svarīgi veltīt laiku, lai novērtētu savas digitālās iespējas, pirms uzsākt digitālo transformāciju.

Lai jūsu digitālās transformācijas stratēģija būtu veiksmīga, ir ļoti svarīgi saprast, vai jūsu pašreizējie biznesa procesi ir gatavi digitalizācijai, proti, gatavība digitalizācijai nozīmē, ka procesi ir digitalizēti kādā formā.

Uzņēmuma kultūra

Digitālā transformācija nav saistīta tikai ar jaunākajām tehnoloģijām. Runa ir arī par uzņēmuma kultūras maiņu un darbinieku sagatavošanu digitalizācijai.

Esiet gatavi mainīt savu biznesa modeli

digitālā transformācija

Ļoti reti sastopu uzņēmumus, kas patiešām saprot, ko nozīmē digitālā transformācija. Esmu pārliecināts, ka katrā uzņēmumā tas ir atšķirīgi, bet, pēc manas pieredzes, digitālā transformācija nozīmē ne tikai digitālo tehnoloģiju izmantošanu, lai palīdzētu jums vadīt savu uzņēmumu.

Digitālie rīki bieži vien prasa pilnībā mainīt uzņēmējdarbības modeli. Tas ir tāpēc, ka digitālā transformācija nenozīmē tikai digitālo tehnoloģiju izmantošanu, lai palīdzētu jums vadīt uzņēmumu, bet gan digitālo tehnoloģiju izmantošanu, lai palīdzētu jums mainīt savu uzņēmējdarbību. Lielākā daļa uzņēmumu neizdzīvo, kad tiek veikta digitālā transformācija, bet tie, kas to veic, bieži vien spēj uzplaukt šajā jaunajā digitālajā pasaulē.

Nepieciešama palīdzība? Mēs varam izveidot digitālo stratēģiju!

Es varu minēt dažus piemērus, kas man nāk prātā. Viens no tiem ir Amazon, kas sāka kā tiešsaistes grāmatu veikals un ar laiku kļuva par digitālo komerciju un mākoņdatošanas gigantu, kāds tas ir šodien. Otrs ir Netflix, kas sāka kā DVD nomas pakalpojums un pārtapa par digitālās straumēšanas lielvaru. Abi šie uzņēmumi spēja pilnībā mainīt savus uzņēmējdarbības modeļus un kļūt par digitālajiem līderiem savās nozarēs.

Esiet pacietīgi

digitālā transformācija

Digitālā transformācija var būt sarežģīts process, un bieži vien tas prasa lielu pacietību. Uzņēmumiem var būt nepieciešams laiks, lai pielāgotos jaunajai digitālajai pasaulei, un bieži vien šajā ceļā gadās arī neveiksmes.

Svarīgi ir arī atcerēties, ka digitālā transformācija nav tikai digitālo tehnoloģiju izmantošana, lai palīdzētu vadīt uzņēmumu. Runa ir par digitālo tehnoloģiju izmantošanu, lai palīdzētu jums mainīt savu uzņēmumu. Tas nozīmē, ka jums, iespējams, būs jāveic lielas pārmaiņas, lai saglabātu konkurētspēju digitālajā laikmetā.

Es zinu, ka tas var būt grūti, bet esiet pacietīgi un nepadodieties. Pastāv liela iespēja, ka digitālā transformācija būs nepieciešama, lai jūsu uzņēmums gūtu panākumus nākotnē.

Secinājumi

 1. Uzstādiet mērķus
 2. Izvērtējiet savas digitālās prasmes
 3. Esiet gatavi mainīt savu biznesa modeli
 4. Un esiet ļoti pacietīgi

Digitālā transformācija ir process, kas ļauj mainīt uzņēmējdarbības veidu, lai konkurētu digitālajā laikmetā. Tas var būt sarežģīts process, taču ir svarīgi būt gatavam mainīt savu uzņēmējdarbības modeli un digitālās prasmes, lai saglabātu pārsvaru pār konkurentiem. Paldies, ka izlasījāt šo rakstu, un noteikti abonējiet mūsu sociālajos tīklos, lai saņemtu vairāk lieliska satura!

Nepieciešama palīdzība? Mēs varam izveidot digitālo stratēģiju!

Saistītie raksti